ZIMOWY OBÓZ SPORTOWY W GŁUCHOŁAZACH

          Zgodnie z wieloletnią tradycją wraz z początkiem nowego roku uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2 w Czechowicach-Dziedzicach ( dawniej GP nr 1 ) wyjechali na  obóz sportowy. Tym razem po raz pierwszy w zimie miejscem ich pobytu były Głuchołazy, niewielkie miasteczko w woj. opolskim nieopodal granicy z Republiką Czeską.

Oczywiście w czasie obozu głównym zajęciem były treningi z dyscyplin wiodących czyli siatkówki  i koszykówki. Dodatkowo trenująca młodzież miała okazję sprawdzić się w rywalizacji  z przebywającymi w tym samym ośrodku drużynami z woj. dolnośląskiego: MKS „ Gwardią ” Wrocław ( koszykówka ) i Volley Miękinia ( siatkówka ).  Oprócz pracy na hali sportowej na uczestników obozu czekało wiele innych atrakcji: wizyty w jaskini solnej, turniej łuczniczy, ognisko z pieczeniem kiełbasek, wycieczka na Kopę Biskupią ( 890 m n.p.m ), wyjścia na lodowisko oraz rekreacyjna gra w piłkę nożną pod olbrzymim ogrzewanym namiotem-kopułą ze sztuczną trawą. Najlepszym podsumowaniem obozu były pytania zadawane tuż przed powrotem do domu: „ Możemy tutaj zostać jeszcze jeden dzień/tydzień? ” Niestety, wszystko, co dobre kiedyś się kończy. Uczniom pozostaje więc tylko z niecierpliwością czekać na letni obóz sportowy.

        Nad bezpieczeństwem podczas  wszystkich zajęć i w czasie całego pobytu  czuwali nauczyciele: Beata Duda, Anna Telok i Paweł Pawlik.
Uczestnicy z klasy 3D: Anna Kołodziejczyk, Kamila Kuś, Natalia Olearczyk, Julia Szary,
 3B: Sandra Wróbel,
2A: Julia Kondek, Julia Kuczek, Martyna Pardała, Alicja Puda,
MartaWęglarz , Wiktoria Żyła, Jakub Janusz, Dawid Kóska, Daniel
Łopata, Piotr Marciniak, Szymon Mazur, Oskar Nikiel, Daniel Panek,
Wojciech Szpyra, Paweł Wizner,
7B: Kamil Dzida, Mateusz Grzebieniak, Miłosz Kłaptocz, Daniel Mrowiec.