Zlot szkół im. ks. Jana Twardowskiego

W dniu 7 czerwca 2018r. my uczniowie wraz z opiekunami wzięliśmy udział w zlocie szkół imienia ks. Jana Twardowskiego w Warszawie, Cała uroczystość miała miejsce w Bazylice Opaczności Bożej. W tym roku w zjeździe wzięło udział kilkuset uczniów i nauczycieli. Przyjechało ponad 20 delegacji z pocztami sztandarowymi. Mszę św. w imieniu kard. Kazimierza Nycza, który uczestniczy w zebraniu plenarnym Konferencji Episkopatu Polski, odprawił ks. inf. Jan Sikorski.

            „Gdybyśmy zapytali ks. Jana Twardowskiego o to, jakie jest najważniejsze przykazanie, to on bez wahania by odpowiedział: przykazanie miłości. I rzeczywiście, ta miłość z niego promieniowała” – mówił ks. inf. Jan Sikorski

            Następnie po odprawionej mszy zostaliśmy zaproszeni na pokazy musztry paradnej wykonanej przez grupę rekonstrukcyjną z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.  Na zakończenie wszyscy odwiedziliśmy grób ks. Jana Twardowskiego, który znajduje się w Panteonie Wielkich Polaków w podziemiach Świątyni.

            Kolejnym punktem naszej wycieczki było zwiedzenie Pałacu Kultury i Nauki wraz z pięknym tarasem widokowym w Warszawie. Organizatorzy spotkania zaprosili nas na kolejny zjazd szkół Twardowskiego a my z przyjemnością je przyjęliśmy.

                                                                                                              Uczestniczka zjazdu szkół 2018

                                                                                                                         Anna Kołodziejczyk