zjazd szkół noszących imię księdza Jana Twardowskiego

W Świątyni Opatrzności Bożej  w dniu 6 czerwca 2019r. odbył się już po raz kolejny zjazd szkół noszących imię księdza Jana Twardowskiego, wspaniałego księdza – długoletniego rektora warszawskiego kościoła Wizytek – i wielkiego poety, który za swą twórczość został odznaczony wieloma najbardziej prestiżowymi nagrodami literackimi (między innymi nagrodą Pen Clubu) oraz odznaczeniami, w tym Orderem Uśmiechu, jedynego na świecie odznaczenia, nadawanego przez dzieci.

             Uczniowie wraz z opiekunami wzięli udział w uroczystej mszy. Powitał nas kustosz powstającego sanktuarium, ksiądz prałat Tadeusz Aleksandrowicz, który dziękował za tworzenie modlitwą tego świętego miejsca i zachęcał do powierzenia się Bożej Opatrzności. Koncelebrze przewodniczył biskup Michał Janocha. Wygłosił on także wzruszające, bardzo poetyckie  kazanie, które przeplatane było fragmentami wierszy księdza Twardowskiego. Po uroczystości wręczono nagrody dla szkół, które uczestniczyły w konkursie na temat księdza Jana. Następnie po  mszy odwiedziliśmy grób ks. Jana Twardowskiego, który znajduje się w Panteonie Wielkich Polaków w podziemiach Świątyni, gdzie złożyliśmy kwiaty.

            Kolejnym punktem naszej wycieczki było zwiedzenie Pałacu Kultury i Nauki wraz z pięknym tarasem widokowym w Warszawie. Organizatorzy spotkania zaprosili nas na kolejny zjazd szkół Twardowskiego.