Dzień Krajobrazu

Dzień Krajobrazu świętujemy 20 października. Jest to międzynarodowe święto, które ma za zadanie podnosić świadomość ludzi w kwestii ochrony środowiska – czyli miejsca w którym żyjemy. Tegoroczną edycję ogłoszono pod hasłem: Woda w krajobrazie. Nasza szkoła, również świętowała! Chętni uczniowie klas siódmych wybrali się na spacer krajobrazowy do Goczałkowic-Zdroju, aby uwiecznić piękno wody w krajobrazie. W szkole przypomnieliśmy sobie co to jest krajobraz i jaką rolę odgrywa woda w krajobrazie.  Pogoda dopisywała, więc czym prędzej, wszyscy z uśmiechami na twarzy ruszyliśmy w drogę. Już po chwili obserwowaliśmy pierwszy element hydrograficzny, czyli rzekę Wisłę. Kolejnym dłuższym przystankiem były okolice zbiorników wodnych w pobliżu Parku Zdrojowego w Goczałkowicach. Tutaj zaczął się plener malarski. Uczniowie wybrali ciekawe, urokliwe i warte uwiecznienia miejsca, oczywiście z wodą w tle. Wszyscy z pasją starali się jak najlepiej uchwycić ulotne chwile, którymi oni byli świadkami. Dopełnieniem spaceru krajobrazowego, była wizyta w Ogrodach Kapias. Tutaj spędziliśmy czas przemierzając alejki i odkrywając zakamarki pięknie stworzonych ogrodów. Przyszedł czas na powrót do szkoły, który również był nie lada wyzwaniem dla zmęczonych artystów! Dorzucamy jeszcze parę zdjęć z naszego spaceru, a galerię obrazów z pleneru będzie można zobaczyć w szkole, w holu głównym. Zapraszamy!