Obóz sportowo – wypoczynkowy 2016 w Złotym Stoku

OBÓZ SPORTOWO – WYPOCZYNKOWY W SĘDZISZOWIE

W tym roku Uczniowski Klub Sportowy „ Dycha ” zorganizował obóz sportowy w województwie świętokrzyskim. Grupa uczniów ZSP nr 2 i SP 3 w Czechowicach-Dziedzicach  przebywała  w  dniach  20-30  sierpnia 2018 r.  w Ośrodku  Sportu i  Rekreacji w Sędziszowie. Do dyspozycji pasjonatów koszykówki była duża, 3-sektorowa hala sportowa, basen kryty, siłownia, boiska typu Orlik do siatkówki, koszykówki i piłki nożnej. Całość dopełniały przestronne pokoje z pełnym węzłem sanitarnym, TV, Wi-Fi oraz wyśmienita kuchnia.

W trakcie obozu prowadzone były zajęcia sportowe przede wszystkim z koszykówki. Uczestnicy mogli również wykazać się umiejętnościami z innych dyscyplin sportowych. Godna uwagi była także możliwość plażowania i kąpieli na pobliskim akwenie wodnym, tym bardziej, że  pogoda w pierwszym tygodniu pobytu dopisywała. Dodatkową atrakcją była całodniowa wycieczka do Jaskini Raj, Centrum Neandertalczyka, Centrum Nauki Leonardo da Vinci w Chęcinach oraz wspólne dyskoteki z koszykarkami czechowickiego MKS-u i chrzest obozowy dla „ pierwszaków ”. Na zakończenie wręczono nagrody i pamiątkowe koszulki. Co najważniejsze wszyscy wrócili zadowoleni, czego potwierdzeniem jest między innymi propozycja zorganizowania obozu zimowego również w Sędziszowie.

Nad  bezpieczeństwem  czuwali nauczyciele ZSP nr 2 i jednocześnie trenerzy UKS  „ Dycha ” Anna Telok i Paweł Pawlik.

Uczestnicy:

ZSP nr 2 – Marta Drezner, Agnieszka Trojan, Mikołaj Grygierczyk, Jakub Burdziński, Daniel Łopata, Piotr Marciniak, Wojciech Szpyra.

SP3 – Tymoteusz Adamecki,  Wiktor Czech, Adam Jeż, Kacper Kisielewski.